Blog

Niewielka lecz elegancka łazienka w kamieniu naturalnym

Posiadanie własnego mieszkania czy domu dla wielu osób wciąż znajduje się w sferze marzeń. Ilość nowych lokali oddawanych pod klucz co prawda systematycznie wzrasta, lecz rosną również koszty zakupu metra kwadratowego powierzchni. Oznacza to, że często ambicje dotyczące metrażu naszej łazienki trzeba ograniczać. Często kosztem komfortu czy możliwości aranżacyjnych. Nie musi tak jednak być - współczesne rozwiązania wnętrzarskie, dostępne na rynku budowlanym najwyższej jakości materiały pozwalają na stworzenie kompaktowej, lecz wysmakowanej przestrzeni łazienkowej..

Luksusowe kuchnie z granitu/marmuru

Nawet obecnie, gdy rytm dnia jest determinowany przez pracę i liczne zajęcia kuchnia to wyjątkowe miejsce w każdym mieszkaniu, niezależnie od tego, jaki charakter mają relacje pomiędzy zamieszkującymi lokal osobami. Ważne, by stworzyć w tym pomieszczeniu przestrzeń przyjazną dla użytkowników, ale jednocześnie - spełniającą najwyższe standardy. Niezbędne są eleganckie materiały wysokiej jakości - na przykład blaty granitowe bądź marmurowe czy inne elementy z kamienia naturalnego.

Kamień naturalny a aranżacja balkonu / tarasu

Urządzanie tarasu oraz ogrodu stanowi nie lada wyzwanie - zarówno pod względem wyboru materiałów, oszacowania kosztów projektu, jak i jego terminowej realizacji. Jednakże by cieszyć się relaksem w domowym zaciszu wcale nie trzeba mieszkać w willi. Również mieszkanie w kamienicy czy bloku stwarza możliwość zaaranżowania przestrzeni na zewnątrz. Pięknie utrzymany balkon czy weranda zdecydowanie czynią bardziej komfortowym codzienne funkcjonowanie. Podpowiadamy, jak wykorzystać do wykończenia tego typu elementów kamień naturalny.

Pielęgnacja naturalnego kamienia.

Kamień naturalny ma szerokie zastosowanie zarówno w aranżowaniu zewnętrznych elementów architektury, uzupełnianiu kompozycji w ogrodzie, jak i w tworzeniu wyrafinowanego, eleganckiego stylu we wnętrzu domu, mieszkania czy budynku użyteczności publicznej. Materiały z marmuru, granitu czy trawertynu są doceniane ze względu na swoje walory estetyczne oraz trwałość. Kluczową kwestią jest jednak nie tylko dopasowanie odpowiedniego surowca, lecz także jego właściwa pielęgnacja.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja kamienia naturalnego?

Schody z marmuru czy granitu? Czy wystrój wnętrza ma znaczenie?

Wykańczanie wymarzonego domu czy mieszkania - niezależnie od jego metrażu - to zawsze pewne logistyczne, ale i stylistyczne wyzwanie. Pozornie łatwe decyzje mogą w ostatniej chwili stać się kością niezgody między domownikami. Decydując się na schody z kamienia naturalnego warto wziąć jednak pod uwagę przede wszystkim kwestie praktyczne. Czy lepszym wyborem pozostaje marmur czy też granit i od czego to zależy? Krótkie streszczenie problematyki poniżej.

Podkład schodów tworzony jest oczywiście ze znacznie trwalszego materiału, niż płyta. Na ogół wybierany jest beton, czy to do konstrukcji wewnętrznych czy zewnętrznych. Kluczowym momentem pozostaje jednak położenie płyt z kamienia naturalnego. Celem tego zabiegu jest nie tylko zapewnienie estetycznego wyglądu, ale również zwiększenie trwałości całej instalacji.

Wykorzystanie kamienia naturalnego przy projektowaniu wnętrza łazienki

Zwykło się mówić, iż kuchnia to serce domu. Jednakże przy projektowaniu wymarzonej przestrzeni, w której będziemy spędzać czas nie tylko my, ale i bliskie nam osoby nie należy lekceważyć żadnego pomieszczenia. Dbałość o detale jest wskazana także przy projektowaniu łazienki. Miejsca, które powinna cechować nie tylko funkcjonalność, ale również wykorzystanie wysokiej jakości materiałów. Te dwa wymagania z łatwością można spełnić, decydując się na zakup ekskluzywnych produktów z kamienia naturalnego. Na co zwracać szczególną uwagę ?

 

Jaki typ posadzki wybrać?

Decydując się na wzbogacenie wnętrza domu o kamienną posadzkę wiele osób staje przed prawdziwym dylematem. Z jednej strony zależy im na trwałości, z drugiej - na eleganckim efekcie końcowym. Szczęśliwie, wybierając kamienną marmurową bądź granitową podłogę nie trzeba obawiać się, że estetyka będzie ustępowała funkcjonalności lub odwrotnie. Wystarczy tylko wiedzieć, w jakich warunkach lepiej sprawdzi się marmur, w jakich granit i jakie są zasadnicze zalecenia w zakresie pielęgnacji tych surowców...

 

Granit - trwałość oraz bogate wzornictwo...

Kamień w kuchni, czyli jak zaaranżować wnętrze z wykorzystaniem naturalnych materiałów

Tylko najlepszego gatunku materiały pozwalają na nadanie wnętrzu kuchennemu odpowiedniego charakteru. Niezależnie od tego, jaki styl wystroju preferujemy, kamienne blaty czy elementy wykończenia doskonale wkomponują się w wybraną koncepcję. Warto zwrócić uwagę, iż blaty marmurowe, granitowe czy z trawetynu stanowią niezwykle trwały element wystroju, pozwalają także zachować czystość na najwyższym poziomie.

Kamienne wnętrze – elegancja i funkcjonalność

Projektując funkcjonalne wnętrze warto zwrócić uwagę na to, by wykorzystywane materiały były solidne i najwyższej jakości. Takie właściwości charakteryzują kamienie naturalne - m.in. marmur i granit, które oferuje firma J.P. Pilch. Surowce te nie są zarezerwowane jedynie dla określonych pomieszczeń, jak kuchnia czy łazienka, ewentualnie hall.

Wybór właściwego materiału
Istotnym jest, by już na etapie projektowania określić rolę, jaką ma pełnić kamień we wnętrzu. W przypadku posadzek, schodów czy kominków doskonale sprawdzą się właśnie marmur czy granit. Osobną kwestią jest jednak dobranie płyt o fakturze odpowiadającej stylistyce pomieszczenia oraz posiadających odpowiednią grubość.

Copyright © 2017 J.P. Pilch | Blog | Polityka cookies | Logowanie

Designed by: